Przemysław Kwiek

Awangarda bzy maluje

Udostępnij:
Datowanie: 2004
Technika: fotografia barwna
Materiały: papier fotograficzny
Rozmiar:wys. 50 cm, szer. 60 cm, rozmiar 50 x 75 cm
Sposób nabycia:dar
Numer inwentarzowy: MS/SN/F/3014/1-48

Opis dzieła

Zespół fotografii Kwieka tworzą 24 komplementarne pary zdjęć. Większe z nich stanowią zapis plenerowej akcji, podczas której artysta poświęca się malowaniu roślin ogrodowych. Mniejsze to zdjęcia namalowanych obrazów. Obok tytułowych bzów pojawiają się na nich tulipany, kosaćce, słoneczniki, kiście jarzębiny i porzeczki. Awangarda bzy maluje jest refleksją nad malarstwem, z nieco ironicznym stosunkiem do własnego dorobku.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 96).

Wystawy

Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych [2013-12-13-2014-03-02]

Przemysław Kwiek
Przemysław Kwiek

Dyplom uzyskał w 1970 roku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wypowiada się w wielu mediach. Zajmuje się przede wszystkim sztuką akcji, którą uprawiał jako jeden z pierwszych w Polsce. Swoje wystąpienia określał mianem appearance. W latach 1971–1987 tworzył z Zofią Kulik duet KwieKulik. W kręgu ich zainteresowań znalazły się m. in. akcje, performanse, fotografia, film, mail-art oraz teksty teoretyczne, interwencyjne i dokumentacyjne, często o charakterze krytycznym, co pozostanie obecne także w późniejszej działalności artystycznej Kwieka. W indywidualnej twórczości realizuje przede wszystkim akcje artystyczne i performanse, w których...

Zobacz także
Powiązane obiekty
1 2