Igor Krenz

Rzeczy

Udostępnij:
Datowanie: 2003 - 2007
Technika: film barwny z dźwiękiem, zapis cyfrowy
Materiały: płyta DVD
Rozmiar:czas trwania 11 min 48 s min
Sposób nabycia:dar
Numer inwentarzowy: MS/SN/V/98

Opis dzieła

Rzeczy to filmowy zapis jednego z eksperymentów, przeprowadzonych przez artystę we własnej pracowni. Próbuje on zawiesić zestaw sześciu małych obrazów na białej ścianie, które za sprawą nieokreślonej siły spadają losowo na podłogę. Za każdym razem autor podnosi obrazek i ponownie go zawiesza. Film skupia się na wysiłku towarzyszącym przywracaniu porządku. Artysta niczym współczesny Syzyf wytrwale podejmuje kolejne, dość absurdalne próby zmiany natury rzeczy.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 84).

Wystawy

Atlas nowoczesności. Ćwiczenia (II EDYCJA) [2021-10-01-2026-10-01]

Igor Krenz
Igor Krenz

W latach 1981-86 studiował w ASP w Warszawie, w latach 1986-90 asystent w macierzystej uczelni. Twórczość w zakresie wideo i fotografii. Autor licznych filmów eksperymentalnych, balansujących na granicy fikcji i dokumentu, operujących humorem i grą konwencjami, a kręconych zazwyczaj w pracowni artysty. Brał udział w działaniach grupy Łyżka Czyli Chilli. W 1999 założyciel Zespołu Filmowego „Kino”, a także grupy Usługi Fotograficzne, w ramach której, z Wojciechem Niedzielko realizował filmy wideo i prace fotograficzne. W 2001 z Oskarem Dawickim, Wojciechem Niedzielko i Łukaszem Skąpskim założył grupę Azorro (Supergrupę Azorro), współtworzył...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Zobacz także
Powiązane obiekty