Paweł Kwiek

Upadek

Udostępnij:
Datowanie: 1973
Technika: fotografia czarno-biała
Materiały: papier fotograficzny, emulsja światłoczuła, karton, tusz
Rozmiar:wys. 29,6 cm, szer. 21,1 cm
Sposób nabycia:zakup (dotacja MKiDN)
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy: MS/SN/F/3149

Opis dzieła

Upadek to seria autoportretów wykonanych w budce fotograficznej. Praca nawiązuje do charakterystycznej dla prac powstających w kręgu Warsztatu Formy Filmowej analizy medium fotograficznego. Stanowi również interesujący zapis prywatnego dokamerowego performansu. Kolejne ujęcia układają się w sekwencję rejestrującą stadia ruchu ręki artysty. 

Daniel Muzyczuk

LogotypDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".


Paweł Kwiek

Autor filmów, obrazów, cyklów fotografii i akcji artystycznych. Pionier sztuki wideo. W 1973 r. ukończył PWSFTviT w Łodzi, na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV. Jest współtwórcą Warsztatu Formy Filmowej. Współpracował z Józefem Robakowskim przy filmie "Żywa galeria" z 1975 roku. Wykładowca PWSFTviT w Łodzi oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (w latach 1977–1978), Szef Działu Fotografii w Gazecie Życie Warszawy (1991 r.).  Jego twórczość była prezentowana na solowych wystawach między innymi w Małej Galerii, CSW Zamek Ujazdowski oraz Fundacji Arton. 

Inne dzieła tego artysty / artystki
Zobacz także
Powiązane obiekty