Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

GENETIX (zestaw trzech wykonań)

Udostępnij:
Datowanie: 1996
Technika: film barwny z dźwiękiem, zapis cyfrowy (przeniesiony z kasety VHS)
Materiały: płyta DVD
Rozmiar:min. 7 min, sekundy 40
Sposób nabycia:zakup (dotacja MKiDN)
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy: MS/SN/V/163

Opis dzieła

Genetix to grupa muzyczno–taneczna, której twórczość oparta była na dźwiękach komputerowych. Klipy nagrywane były do kompozycji muzycznych Marcelo Zammenhoffa, wykonywanych w programie Fast Tracker.

Towarzyszyły im ruchy taneczne Dimy Dumas oraz oprawa wizualna i slajdy autorstwa Luny Lateks (Marty Fajans). Nagrywane były w pracowni Zammenhoffa przy ulicy św. Jerzego w Łodzi oraz w Muzeum Artystów na ul. Tylnej w Łodzi.

Jakub Gawkowski


LogotypDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".


Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Artysta współczesny, performer, kompozytor, eksperymentator. Przedstawiciel polskiego kina eksperymentalnego, offowego i eksperymentalnej sceny muzycznej electro/synth/noise, a także działacz i organizator wydarzeń kulturalnych. Mieszka i tworzy w Łodzi. Konstruktor pierwszych samplerów kasetowych. Autor „Telewizji Antlantyda” – pionierskich programów emitowanych w TVP2 latach 1993–94, a także czterech Festiwali Myśli Cyfrowej CYFROTEKA, założyciel Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV oraz ekstremalnej galerii Xylolit w Łodzi (działającej w latach 1995–96). Na początku lat 90. XX wieku był prekursorem nowych gatunków muzycznych...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także