Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Tramwaj Temporalny

Udostępnij:
Datowanie: 2007
Technika: film, film barwny, dźwiękowy, zapis cyfrowy filmowy
Materiały:płyta DVD
Rozmiar:8 min 21 sek. (wersja trzykanałowa); 6 min. 27 sek. (wersja jednokanałowa)
Sposób nabycia:dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Narodowe kolekcje sztuki współczesnej”
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy:MS/SN/V/167
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Praca stanowi studium zaburzeń upływu czasu i obserwacji łódzkich tramwajów. Wideo zarejestrowane zostało na trasie pomiędzy łódzką dzielnicą Retkinia, a Lutomierskiem. Przedstawia kobietę (Maria Apoleika) wyczekującą przyjazdu tramwaju, w miejscu w którym, podobnie jak w historiach o trójkącie bermudzkim, dochodzi do anomalii czasowych. Jednokanałowe wideo posiada także odpowiednik w postaci instalacji trzykanałowej.


Jakub GawkowskiDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Artysta współczesny, performer, kompozytor, eksperymentator. Przedstawiciel polskiego kina eksperymentalnego, offowego i eksperymentalnej sceny muzycznej electro/synth/noise, a także działacz i organizator wydarzeń kulturalnych. Mieszka i tworzy w Łodzi. Konstruktor pierwszych samplerów kasetowych. Autor „Telewizji Antlantyda” – pionierskich programów emitowanych w TVP2 latach 1993–94, a także czterech Festiwali Myśli Cyfrowej CYFROTEKA, założyciel Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV oraz ekstremalnej galerii Xylolit w Łodzi (działającej w latach 1995–96). Na początku lat 90. XX wieku był prekursorem nowych gatunków muzycznych...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także