Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Siren

Udostępnij:
Datowanie: 2016
Technika: film barwny z dźwiękiem, zapis cyfrowy
Materiały: płyta DVD
Rozmiar:min. 9 min, sekundy 50
Sposób nabycia:zakup (dotacja MKiDN)
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy: MS/SN/V/168

Opis dzieła

Wideoperformans nagrany na Teneryfie, gdzie Zammenhoff spędzał regularnie czas od 2010 roku w bliskości tamtejszej przyrody, korzystając z gościnności znajomych i niskich kosztów życia. Działanie inspirowane powieścią Galapagos Kurta Vonneguta zostało nagrane nad samym oceanem na wschodnim wybrzeżu wyspy. Artysta wcielił się w postać wychodzącego z oceanu Syrena, grając z genderowym schematem ludzko-zwierzęcej hybrydy, konwencjonalnie przedstawianej jako kobieta.

Jakub Gawkowski

LogotypDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".


Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Artysta współczesny, performer, kompozytor, eksperymentator. Przedstawiciel polskiego kina eksperymentalnego, offowego i eksperymentalnej sceny muzycznej electro/synth/noise, a także działacz i organizator wydarzeń kulturalnych. Mieszka i tworzy w Łodzi. Konstruktor pierwszych samplerów kasetowych. Autor „Telewizji Antlantyda” – pionierskich programów emitowanych w TVP2 latach 1993–94, a także czterech Festiwali Myśli Cyfrowej CYFROTEKA, założyciel Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV oraz ekstremalnej galerii Xylolit w Łodzi (działającej w latach 1995–96). Na początku lat 90. XX wieku był prekursorem nowych gatunków muzycznych...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także