Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Loopy i sample kasetowe

Udostępnij:
Datowanie: 1987-1990
Technika: technika mieszana
Materiały:drewno, tkanina, metal, papier, papier fotograficzny, plastik, flamaster, taśma magnetofonowa
Rozmiar:8,5 x 29,2 x 22,5 cm
Sposób nabycia:dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Narodowe kolekcje sztuki współczesnej”
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy:MS/SN/R/641
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Ręcznie robione sample i pętle muzyczne, artysta tworzył w swoim ówczesnym studio w skłocie przy ulicy Kilińskiego 210 w Łodzi, gdzie mieszkał po przeprowadzce z Ciechocinka. Przechowywane są w autorskim, ręcznie robionym pudełku utrzymanym w stylistyce ówczesnej niezależnej kultury muzycznej.


Jakub GawkowskiDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Artysta współczesny, performer, kompozytor, eksperymentator. Przedstawiciel polskiego kina eksperymentalnego, offowego i eksperymentalnej sceny muzycznej electro/synth/noise, a także działacz i organizator wydarzeń kulturalnych. Mieszka i tworzy w Łodzi. Konstruktor pierwszych samplerów kasetowych. Autor „Telewizji Antlantyda” – pionierskich programów emitowanych w TVP2 latach 1993–94, a także czterech Festiwali Myśli Cyfrowej CYFROTEKA, założyciel Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV oraz ekstremalnej galerii Xylolit w Łodzi (działającej w latach 1995–96). Na początku lat 90. XX wieku był prekursorem nowych gatunków muzycznych...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także