Ewa Zarzycka

Przestrzenie sztuki

Udostępnij:
Datowanie: 1990
Technika: zapis analogowy filmowy przeniesiony na zapis cyfrowy
Materiały:zapis analogowy przeniesiony na cyfrowy
Rozmiar:8'7''
Sposób nabycia:dar
Data nabycia: 13.12.2013
Numer inwentarzowy:MS/SN/V/111
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Przestrzenie sztuki to filmowy zapis wykładu poświęconego duchowym i intelektualnym zagadnieniom sztuki. W geście rozdzielenia obu obszarów, artystka dzieli przestrzeń galerii za pomocą rozsypanej na podłodze ziemi. Kolejnym krokiem staje się spychanie podłoża, przenoszenie go w inne miejsce, a wreszcie rozcieranie na powierzchni posadzki. Działanie kończy konkluzja, że w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z powszechnym pomieszaniem pojęć w sztuce.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 152).

dokumentacja filmowa: Józef Robakowski

Ewa Zarzycka

Dyplom uzyskała w 1978  roku w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Autorka performansów, instalacji, rysunków. Performanse artystki opierają się na jej wypowiedziach (performans mówiony). Są autorskimi przemyśleniami, którymi dzieli się z odbiorcami; wykładami, w których prawda miesza się z fikcją. Zarzycka porusza się na pograniczu sztuki i codziennej rzeczywistością. Pełnym retorycznych pytań rozważaniom towarzyszą przedmioty: mapy, globusy, wykresy, rysunki. Rejestrując swoje wystąpienia artystka pozwala skonfrontować się z nimi ponownie w zmieniającej się rzeczywistości.Karolina Jabłońska (Cytat za:...

Powiązane dzieła
Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także