Leszek Paul

Terytorium czasu: minuty

Udostępnij:
Datowanie: 2005 r.
Technika: film barwny z dźwiękiem, zapis cyfrowy
Materiały: płyta DVD
Rozmiar:czas trwania 6 min 50 s min
Sposób nabycia:dar
Numer inwentarzowy: MS/SN/V/103

Opis dzieła

Eksperymentalny film został oparty na serii błyskawicznie zmieniających się pejzaży, zwielokrotnionych lustrzanym odbiciem, przez co przybierają niemal abstrakcyjną formę. Obrazowi towarzyszy elektroniczna muzyka ambient. migotliwa sekwencja płaszczyzn i konturów tworzy dziennik zapisków z podróży.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 124).

Leszek Paul

Dyplom uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Autor wideo i fotografii, zajmuje się także malarstwem. Tworzy cykle fotografii, w których stara się uchwycić charakterystyczne elementy pejzażu, jak linie (wyznaczone przez architekturę lub ukształtowaniem powierzchni), światło, kolory. Podobnie na rejestracji rzeczywistości zbudowane są filmy artysty (All around you, 2008). Skoncentrowanie się na rzeczywistości prowadzi Paula do momentu, w którym w swoich pracach miesza ze sobą świat realny i filmowy, prawdziwy i fikcyjny, bliski marzeniom sennym, a granice między nimi są płynne, właściwie niezauważalne dla odbiorcy.Karolina...

Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także