Konrad Kuzyszyn

Bez tytułu

Udostępnij:
Datowanie: 1992 - 2005
Technika: fotografia czarno-biała
Materiały: papier fotograficzny
Rozmiar:wys. 18 cm, szer. 24 cm (3 szt.)
Sposób nabycia:dar
Numer inwentarzowy: MS/SN/F/3012/1-3

Opis dzieła

Prace z cyklu Kondycja ludzka to zapis wideo, czarno-białe fotomontaże oraz fotografia. Punktem wyjścia jest sylwetka nagiego mężczyzny, fenomen jej symetrii i repertuar gestów. Równie interesujące jak cała sylwetka są wizerunki ludzkich głów, tułowi i nierealnie splecionych przedramion. W cyklu Kuzyszyna powracającymi motywami są: przenikanie, multiplikacja, deformacja. Z założenia intermedialny cykl prowokuje odbiorcę do aktywnej percepcji i interpretacji.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 92).

Wystawy

Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych [2013-12-13-2014-03-02]

Konrad Kuzyszyn
Konrad Kuzyszyn

Dyplom uzyskał w 1990 roku w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Autor instalacji, fotografii, obiektów, filmów. Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podejmuje tematykę ciała i różnych aspektów cielesności, fizjologii i przemijania, wypowiadając się w fotografii, a także wykorzystując multimedia (telewizor, wideo, ekran ciekłokrystaliczny). We wczesnych pracach widoczna jest fascynacja nietrwałością życia człowieka, śmiercią i rozkładem. Z upływem lat jego twórczość stała się mniej ekspresyjna, a bardziej refleksyjna, rozważająca duchową...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Zobacz także
Powiązane obiekty