Artur Chrzanowski

Światło ze Wschodu

Udostępnij:
Datowanie: 2006
Technika: fotografia barwna
Materiały:papier fotograficzny
Rozmiar:szerokość: 40 cm, wysokość: 30 cm
Sposób nabycia:dar
Data nabycia: 13.12.2013
Numer inwentarzowy:MS/SN/F/2996
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Fotografie ukazują fragment porannej panoramy alei Piłsudskiego w Łodzi z ujęciem bryły wieżowców tzw. łódzkiego Manhattanu. Pejzaż miasta jest w nich jednak zdominowany przez światło wschodzącego słońca, przez co kompozycje wydają się nabierać cech nierealnych, niemal mistycznych. Pozornie szara i przeciętna Łódź staje się miejscem, w którym można doświadczyć rzeczy wielkich – jak iluminacja w postaci światła ze Wschodu.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s.70).


Wystawy

Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych , 2013-12-13 - 2014-03-02

Artur Chrzanowski
Artur Chrzanowski

Artysta związany z Łodzią. W latach 1995-2001 studiował w PWSSP (ASP) w Łodzi. Pedagog na wydziale edukacji wizualnej ASP w Łodzi. Autor fotografii, prac graficznych, rysunków. Zdobywca II nagrody w konkursie MiO Photo Award w Japonii oraz Grand Prix XVIII Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (2001). Udział w wystawach m.in. w Łodzi, Krakowie, Kostrzyniu, Lwowie, Popradzie, Barcelonie. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Jego zdjęcia ukazują zwyczajne, miejskie krajobrazy, odrealnione przez najprostsze zabiegi; m.in. 2002 roku w łódzkiej Galerii Manhattan zrealizował projekt „Pocztówki”, zbiór kilkunastu...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także