Agnieszka Chojnacka

Krótka historia lotu

Udostępnij:
Datowanie: 2006
Technika: zapis cyfrowy filmowy
Materiały:płyta DVD
Rozmiar:4'57''
Sposób nabycia:dar
Data nabycia: 13.12.2013
Numer inwentarzowy:MS/SN/V/95
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Krótka historia lotu, nakręcona w Musée Zoologique w Strasburgu, wprowadza nas w świat przeszklonych gablot, wypełnionych setkami eksponatów wypchanych ptaków. Wyprawie towarzyszy komentarz w formie „sztafety” męskich i damskich głosów. W wypowiadanych kwestiach, obok sennej wizji, spełniającej odwieczne pragnienie lotu, pojawia się także obawa przed nagłym upadkiem. Krótka historia… wywołuje dojmujące uczucie niespełnienia poprzez kontrast między słowami ikaryjskiej opowieści a obrazem zastygłych, martwych ptaków, które już nigdy nie będą latać.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na Zachętę do Muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska, współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 68)


Wystawy

Na Zachętę do Muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych , 2013-12-13 - 2014-03-02

Agnieszka Chojnacka

Dyplom uzyskała w 2004 w Pracowni Fotografii użytkowej i w Pracowni Fotografii i obrazu wideo akademii sztuk Pięknych w Łodzi. zajmuje się fotografią, instalacją dźwiękową, tworzy również filmy w swoich pracach artystka kontrastuje bezpieczny, spokojny i nierealny świat z nieprzyjazną, czasem pełną przemocy rzeczywistością. Nieprzystawalność tych dwóch światów w wielu pracach potęgowana jest tekstem: słowem mówionym lub pisanym. zestawiając obraz z zaskakującym w jego kontekście dźwiękiem / tekstem, przeciwstawiając sobie różne elementy prac. Chojnacka wskazuje na rozbieżność marzeń i realiów. W 2006 artystka otrzymała...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także