Tomasz Ciecierski

Bez tytułu

Udostępnij:
Datowanie: 2000
Technika: fotografia barwna, nalepianie
Materiały: drewno, papier fotograficzny
Rozmiar:wys. 180 cm, szer. 180 cm
Sposób nabycia:dar
Numer inwentarzowy: MS/SN/F/2997/1-4

Opis dzieła

Kompozycja Ciecierskiego składa się z kilkudziesięciu fotografii w regularnym układzie, przedstawiających to samo ujęcie okrągłego zlewu, za każdym razem wypełnionego wodą innego koloru. Kolor wody to efekt płukania pędzli zabarwionych resztkami różnych farb po zakończeniu malarskiej pracy. Kompozycja jest zatem swego rodzaju dziennikiem aktywności twórczej,stanowiąc zarazem wypowiedź na temat relacji między malarstwem a fotografiąjako różnymi formami zapisu ludzkiego życia.

Mariusz Walczak (Cytat za: Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, red. Anna Saciuk-Gąsowska,współpraca Grzegorz Musiał, Muzeum Sztuki, Łódź 2013, s. 72).
 

Wystawy

Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych [2013-12-13-2014-03-02]

Tomasz Ciecierski
Tomasz Ciecierski

Zajmuje wyjątkową pozycję w polskiej sztuce współczesnej. Od momentu ukończenia warszawskiej ASP w 1971 roku, nieustannie i niezmiennie zajmuje się malarstwem balansującym na granicy między przedstawieniem i figuracją a abstrakcją. Praktykuje swoistą filozofię malarstwa – w tej praktyce malarskie doświadczenie ulega stałemu rozwojowi. Maria Morzuch

Inne dzieła tego artysty / artystki
Zobacz także
Powiązane obiekty