Hans de Vries

Książka artystyczna "Księga zmarłych zwierząt" [‘t Doole beestenboek]

Udostępnij:
Datowanie: 1973
Technika: sitodruk
Materiały:papier, farba graficzna
Rozmiar:32,5 x 23,5 cm
Sposób nabycia:dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Narodowe kolekcje sztuki współczesnej”
Data nabycia: 18.06.2020
Numer inwentarzowy:MS/SN/GR/2251
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Książki artystyczne Hansa de Vriesa dokumentują rozłożone w czasie działania i obserwacje artysty w jego najbliższym otoczeniu. Księga zmarłych zwierząt powstała w wyniku dokumentacji fotograficznej i opisu zwierząt zabitych przez samochody na drodze na trasie z Beerta do Wintschoten, którą artysta pokonywał rowerem. 


Joanna Sokołowska


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".

Hans de Vries

Artysta (ur. 1947 , Broek-onder-Akkerwoud w Holandii) jest rolnikiem, który do lat 80. XX wieku łączył pracę rolniczą z twórczością inspirowaną codziennym życiem na farmie. Był artystą samoukiem. Po zakończeniu aktywności artystycznej przeprowadził się z Holandii do Niemiec, a później do Danii, gdzie obecnie mieszka i prowadzi gospodarstwo mleczne. Osią jego twórczości była analiza i rejestracja procesów przyrodniczych zachodzących w najbliższym przydomowym środowisku. Dokumentował je i interpretował przy pomocy fotografii, filmu, performansu i książek artystycznych z autorskimi opisami i diagramami. Wybór takich mediów jak i eksplorowanie...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także
Powiązane obiekty