Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce: spotkanie z artystami / Peer-to-Peer. Collective practices in new art: meeting with artists [en] [rozmowy i wywiady].

Udostępnij:
autor: Agnieszka Pindera, NON Worldwide, GCC, Foundland Collective, LaBeouf, Rönkkö & Turner, Dom Mody Limanka
tytuł: Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce: spotkanie z artystami / Peer-to-Peer. Collective practices in new art: meeting with artists [en]
czas emisji: 00:54:23
produkcja: Muzeum Sztuki w Łodzi
rok: 2018

Opis

Wydarzenie towarzyszące wystawie Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce.

W ramach prezentowanej w Muzeum Sztuki w Łodzi wystawy zobaczyć można było zarówno prace międzynarodowych duetów, jak i liczniejszych kolektywów, w tym międzykontynentalnych platform i grup roboczych. Projekt poświęcony praktykom kolektywnym w nowej sztuce stanowił przegląd strategii podejmowanych przez współczesnych artystów w celu organizacji i rozwijania pracy grupowej.

Podczas spotkania od biorących udział w wystawie twórców można było się dowiedzieć m.in. jak się poznali i dlaczego zdecydowali się razem pracować? Czy istnieje coś takiego jak kultura rówieśnicza i jaki wpływ na rozwój praktyk kolektywnych ma internet?

W dyskusji wzięli udział: .Joshua Padarathsingh z kolektywu NON Worldwide (platforma służąca artystom afrykańskiej diaspory do wyzwolenia się z kolonialnych struktur i do odrzucenia sztywnych kanonów autoekspresji), Amal Khalaf, Nanu Al-Hamad i Khalid Al Gharaballi z kolektywu GCC (“reprezentacja” twórców związanych z bliskowschodnim obszarem Zatoki Arabskiej), Lauren Alexander i Ghalia Elsrakbi z duetu Foundland Collective (używają designu, researchu, sztuk wizualnych i edukacji do badania zagadnień migracji, znaczenia przynależności i poczucia obywatelstwa), Luke Turner z tria LaBeouf, Rönkkö & Turner (artyści badają humanizm i intymność Internetu, stwarzając różnego rodzaju platformy do komunikacji z publicznością) oraz Kacper Szalecki z łódzkiego kolektywu artystycznego Domu Mody Limanka. Spotkanie prowadzone w j. angielskim.

Prowadzenie: Agnieszka Pindera.

Koordynacja: Agata Szynkielewska

Realizacja filmowa: HaWa.





Elementy powiązane - obiekty
Elementy powiązane - dzieła