Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Teatr Elektryczny: 'Córka nasza - brylant w sercu'

Udostępnij:
Datowanie: 1993
Technika: film barwny z dźwiękiem, zapis cyfrowy (przeniesiony z zapisu analogowego)
Materiały: płyta DVD
Rozmiar:min. 8 min, sekundy 50
Sposób nabycia:zakup (dotacja MKiDN)
Data nabycia: 09.07.2020
Numer inwentarzowy: MS/SN/V/162

Opis dzieła

Teatr Elektryczny to jeden z licznych projektów artystycznych Marcelo Zammenhoffa (Piotra Wygachiewicza) zrealizowanych w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Głównym motywem teatru elektrycznego był prąd, jego przepływ i energia, które stawały się przedmiotem kultu para-religijnego. Dokamerowy spektakl Córka nasza - brylant w sercu określano jako „spektakl metasoniczny”. Luźno inspirowana koncepcją teatru okrucieństwa Antonina Artauda, praca składa się z sekwencji tanecznych i fragmentów przedstawiających obraz dysfunkcyjnej, przemocowej rodziny. 

Jakub Gawkowski

LogotypDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych".


Marcelo Zammenhoff (właśc. Piotr Wygachiewicz)

Artysta współczesny, performer, kompozytor, eksperymentator. Przedstawiciel polskiego kina eksperymentalnego, offowego i eksperymentalnej sceny muzycznej electro/synth/noise, a także działacz i organizator wydarzeń kulturalnych. Mieszka i tworzy w Łodzi. Konstruktor pierwszych samplerów kasetowych. Autor „Telewizji Antlantyda” – pionierskich programów emitowanych w TVP2 latach 1993–94, a także czterech Festiwali Myśli Cyfrowej CYFROTEKA, założyciel Teatru Elektrycznego, grupy filmowej Plazma TV oraz ekstremalnej galerii Xylolit w Łodzi (działającej w latach 1995–96). Na początku lat 90. XX wieku był prekursorem nowych gatunków muzycznych...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także