Udostępnij:
Datowanie: 1985
Technika: fotokolaż, rysunek, technika mieszana
Materiały:papier
Rozmiar:wys. 83,2 cm, szer. 225,3 cm
Sposób nabycia:dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Narodowe kolekcje sztuki współczesnej”
Data nabycia: 07.09.2017
Numer inwentarzowy: MS/SN/RYS/2220
Dzieło dostępne na ekspozycji:nie

Opis dzieła

Praca jest unikatowym plakatem zaprojektowanym przez artystę dla undergroundowego leningradzkiego zespołu rockowego Kino. Założony w 1981 r. przez Wiktora Coja zespół cieszył się kultowym statusem w kręgach młodzieżowej subkultury w Związku Radzieckim. Plakat wyraża identyfikację Kozłowa z pokoleniową manifestacją lokalnej subkultury muzycznej w latach 80. i jego zaangażowanie w towarzyskie, estetyczne i ideowe wartości tego zjawiska. 

Joanna Sokołowska

Jewgienij E-E Kozłow

Urodził się w Leningradzie, był jednym z założycieli grupy Nowi Artyści, która powstała w tym mieście w 1982 roku i stanowiła jedno z najbardziej wpływowych zjawisk w sztuce Związku Radzieckiego w ostatniej dekadzie jego istnienia. Działający artystycznie od lat 70. Kozłow był członkiem kolektywu Letopis, a jego pierwsza wystawa odbyła się w należących do Timura Nowikowa studiu i galerii ASSA. Na fotografiach, kolażach, rysunkach i obrazach portretował artystów i muzyków z grupy Nowi Artyści. Projektował też okładki płyt i scenografie dla Kina i innych powstałych w tamtym czasie zespołów nowofalowych. W latach 80. Kozłow przyjął...

Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także