Céline Condorelli

Spatial Composition 3 to 10 / Kompozycje przestrzenne od 3 do 10

Udostępnij:
Datowanie: 2014
Technika: wydruk komputerowy
Materiały:papier
Rozmiar:szerokość: 24 cm, wysokość: 17,5 cm
Sposób nabycia:dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu: „Narodowe kolekcje sztuki współczesnej”
Data nabycia: 28.07.2015
Numer inwentarzowy:MS/SN/GR/2212/1-8
Dzieło dostępne na ekspozycji:tak

Opis dzieła

Prace zakupione do kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi odnoszą się do Sali Neoplastycznej. Powstały po zaproszeniu artystki do stworzenia projektu do książki dotyczącej historii Muzeum Sztuki w Łodzi. Prace Spatial composition 3 - 10 są wynikiem dyskusji z artystą designerem Jamesem Langdonem. Punktem wyjścia dla nich były zarówno projekty, realizacje, jak i dokumentacje realizacji Strzemińskiego, a w szczególności Kompozycja przestrzenna 1. Prace są studiami dla realizacji artystki w Galerie fur Zeitgenössische Kunst w Lipsku, gdzie struktura Strzemińskiego stała się inspiracją dla serii ławek do kawiarni instytucji.

Daniel Muzyczuk


Ta seria składa się z ośmiu prac. Wydruki cyfrowe przedstawiają zdjęcia ław, które artystka zaprojektowała do kawiarni „bau-bau” w Galerie für Zeitgenössische Kunst w Lipsku (styczeń 2014) jako część projektu Jamesa Langdonsa A School for Design Fiction w ramach Responsive Subjects organizowanego przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Lipsku.


Céline Condorelli

Jest architektką, a jej praktyka artystyczna koncentruje się na architekturze rozumianej jako struktura wspierająca i interfejs. To pierwsze pojęcie dotyczy szerszego obszaru, w którym jako struktury wspierające sztukę mogą znaleźć się mechanizmy finansowe i instytucje oraz architektura wystaw czy też design. Użycie pojęcia „interfejs” natomiast dotyczy roli kontekstu przestrzennego w mediacji dzieł sztuki i rekonfiguracji ich znaczenia. Artystka rozwija dzięki tej metodologii krytyczne modele tworzenia wystaw i przestrzeni publicznej. Condorelli bada zależności w instytucjonalno-przestrzennych, ale także osobistych relacjach zachodzących...

Powiązane dzieła
Inne dzieła tego artysty / artystki
Dzieła w tej samej kolekcji
Zobacz także
Powiązane obiekty